Fugu přihlazovací stěrka zdarma a jak s ní pracovat

Hlavním požadavkem u samolepek na zeď je, aby dekorace na zdi dobře držela. K tomu je nejlepší použít přihlazovací stěrku určenou pro lepení fólií. Ale jakou?

Přitlačení samolepky k podkladu je alfa a omega správného lepení

Každá samolepka na zeď je třeba na stěnu řádně přitlačit, aby nedocházelo k nežádoucímu odlupování okrajů. K tomu slouží přihlazovací stěrky. Důkladné přihlazení samolepicích dekorací, ale i tapet je velmi důležité. 

U nás v eshopu, v sekci doplňky byla vždy možnost zakoupit pvc přihlazovací stěrky, které se prodávají pro profesionální práci v reklamním průmyslu. I nadále je možné koupit pvc stěrku na takzvané "lepení na mokro", kde potřebujete, aby stěrka vydržela i náročné lepení samolepek a polepů na skla nebo dlaždičky, kde se používá voda. Stěrka je opatřena kvalitním fleecem, aby se fólie na sklo nepoškrábala. Pro domácí lepení jsme zhotovili Fugu kartonovou stěrku, kterou dáváme ke každé objednávce zdarma.

Při lepení samolepek na hrubou nebo ne úplně rovnou zeď  je vhodné použít k fixaci ještě přítlačný váleček.

S Eko řadou přinášíme novou kartonovou kartu

Se zavedením řady přemístitelných samolepek, dekorací a tapet Fugu Eko jsme ale začali přemýšlet, čím nahradit plastové stěrky. Udělali jsme pár prototypů a testovali. A Fugu kartonová přihlazovací stěrka je na světě. Ani moc tenká ani moc tlustá, nezlomí se a vydrží i náročnější lepení. Pro samolepky, plakáty, tapety a další dekorace z tkaného materiáluje karta vybavena fólií nebo profi fleecem, aby se povrch nepoškrábal. Pro vinylové samolepky stačí stěrka bez fleecu.

A ekologická stránka věci? Zase o jeden plast méně. Přihlazovací stěrku si můžete uschovat a použít opakovaně, například při přelepování samolepky na jiné místo.  Kartu  nakonec můžete hodit do kontejneru na papír. Fleece lze oddělit.

Přehled přihazovacích stěrek:

  • vinylové samolepky - Fugu kartonová stěrka bez fleecu
  • phototexové samolepky - Fugu kartonová stěrka s fleecem
  • tabulové fólie - Fugu kartonová stěrka s fleecem nebo u velkých tabulí plastová stěrka s fleecem
  • fólie na skla, lepení na mokro - plastová stěrka s fleecem (menší objem zvládne i Fugu kartonová stěrka s fleecem)
  • lepení na hrubé zdi - přítlačný váleček

Jak samolepky na zeď správně přihladit

Samolepky plakáty, kruhy a celoplošné tapety a tisky uhlazujeme směrem od středu ven, tím vyženeme nechtěné bublinky a neuděláme na samolepce faldy. U samolepek a polepů vyrobených z luxusního přemístitelného materiálu Phototex uhlazujeme polepy kartou vybavenou fleecem, abychom barvu nepoškrábali To platí hlavně u tmavých odstínů. Vyvíjíme střední tlak, příliš intenzivně na samolepku netlačíme, aby nedošlo k poškození tisku. Nakonec přejedme okraje.

U vinylových samolepek je pak dostačující karta bez fleecu a tlak může být vyšší. U těchto samolepek dbáme hlavně na správný směr vyhlazování od středu ven, kvůli bublinkám.

Pro správné lepení samolepek doporučujeme shlédnout video návody, které jsme pro vás připravili.
 

V každém balíčku najdete kartu zdarma

Do balíčku k vaší objednávce vám přibalíme kartonovou přihlazovací stěrku zdarma. S Fugu kartonovou stěrkou bude lepení mnohem příjemnější a snáze dosáhnete požadovaného výsledku. 
Všechny články