Fugu EKO

Ve FUGU vyrábíme ekologicky šetrnější produkty. Zodpovědnější přístup k životnímu prostředí začíná už v počítači a na zdi nekončí.

Série Fugu EKO

FUGU EKO označuje ekologickou řadu výrobků Fugu, kterou lze zkoupit v našem eshopu.

V této řadě tvoříme tapety, plakáty, samolepky a další interiérové dekorace z  tkaného polyesterového materiálu. Polyesterová vlákna se vyrábí například z recyklovaných pet lahví. Jelikož jsou zdravotně nezávadná, používají se například i k výrobě oblečení. Celý materiál, včetně lepidla  je netoxický. Neobsahuje težké kovy ani ftaláty. 

Použití

Samolepky na zeď ze série Fugu eko jednoduše nalepíte a sundáte. Samolepící dekorace nezanechávají stopy lepidla ani nesundávají malbu. Samolepicí tapety z tohoto materiálu nalepíte sami, pokud máte již s tapetováním zkušenosti.  Nemusíte na tapety nanášet žádné lepidlo.

Samolepky na zeď, samolepicí plakáty, kruhy i samolepicí tapety lze velmi snadno sejmout ze zdi. Můžete lepit i na nábytek.
Nábytek samolepky nepoškodí, ani nezašpiní od lepidla. Při sundavání je ale třeba použít trochu více síly, než-li při sundavání ze zdi a samolepka se může lehce vytáhnout. Lze ji potom použít znovu, ale je třeba trpělivosti při přihlazování, abyste neměli v místě faldu.

Vzorek materiálu zdarma

Teprve když držíte tuto fólii v ruce, pocítíte jak skvělý materiál to je. Napiště si o vzorek, který vám rádi zašleme poštou na naše náklady.
 

Samolepky Fugu EKO nejsou na jedno použití

Naše samolepky jsou přemístitelné, můžete je přelepit z místa na místo. Když budete malovat nebo se stěhovat, samolepku nemusíte strhnout a vyhodit, jednoduše ji přelepíte jinam, nebo si schováte podkladový papír a samolepku na něj nalepíte a zarolujeteA pokud už se vám samolepka nebude hodit, můžete ji předat dál nebo uschovat. Darujte ji třeba někomu dalšímu, kdo ji rád využije.  Zvláště u dětských samolepek je tato možnost aktuální. Samolepky Fugu Eko ale nejsou určeny na hraní - neustálé přelepování dětmi. Lepidlo by se mohlo zanést prachem. Samolepky jsou určeny primárně na hladké povrchy.

Náš tip: Schovejte si podkladový papír, na kterém samolepku obdržíte. Snadno ji pak nalepíte zpět a uložíte pro další použití.
 

Co nejmenší odpad a žádná přenosová fólie

Při výrobě se snažíme produkovat co nejmenší odpad. Produkty jsou navrženy tak, aby zaplnily celou šíři materálu. Případná volná místa vyplňíme štítky k produktům a drobnými samolepkami pro naše zákazníky. Pracujeme s několika šířemi rolí a snažíme se vždy vše rozmístit tak, abychom vyplnily každé místečko. K motivům z řady Fugu EKO není potřeba přenosová fólie, což je taky poměrně důležitý aspekt zhlediska ekologie a spotřeby materiálu. 

A co tisk?

Zvolili jsme latexový tisk, který je šetrný k přírodě. Latexový tisk používá speciální latexové inkousty, které neobsahují prchavá rozpouštědla ani žádné jiné nebezpečné látky znečišťující ovzduší. Navíc při vytvrzování těchto inkoustů nevzniká ani ozón, jako při tisku UV inkousty. Tento ekologický tisk nezatěžuje atmosféru ani vzduch v interiérech. Latexový tisk splňuje ty nejpřísnější ekologické normy a je vhodný i do stravovacích provozů nebo potravinářství. Spojením technologie latexového tisku a vhodného materiálu, vznikne produkt šetrný k životnímu prostředí.

Kartonové pomůcky pro lepení

Každý samolepicí tisk je třeba na zeď pořádně přitlačit. K tomu slouží stěrky pro lepení. Obvykle jsou na trhu plastové. My jsme si nechali udělat kartonové stěrky. Jsou výborné pro lepení plakátů, tapet a dalších samolepicích tisků. 

Balení produktů

Produkty balíme do recyklovatelných nebo již zrecyklovaných materiálů. Většinou do papíru a kartonových tubusů. Zabalit velké tapety a tisky není jednoduché, ale i tak se snažíme nepoužívat plasty a plastové výplně. Balíme do recyklovaného papíru a vlnité lepenky. Neúčtujeme žádné příplatky za balení bez plastů.

Interiérové samolepky a samolepicí tapety Fugu EKO lze zakoupit ve FUGU ESHOPU.
 
Všechny články