Fugu EKO

Ve FUGU vyrábíme ekologicky šetrnější produkty. Zodpovědnější přístup k životnímu prostředí začíná už v počítači a na zdi nekončí.

Série Fugu EKO

FUGU EKO označuje ekologickou řadu výrobků Fugu, kterou lze zkoupit v našem eshopu.

V této řadě tvoříme tapety, plakáty, samolepky a další interiérové dekorace z ekologicky zodpovědného tkaného materiálu. Celý materiál, včetně lepidla, je netoxický. Neobsahuje težké kovy ani ftaláty. 

Použití

Samolepky na zeď ze série Fugu eko jednoduše nalepíte a sundáte. Samolepící dekorace nezanechávají stopy lepidla ani nesundávají malbu. Samolepicí tapety z tohoto materiálu nalepíte sami, pokud máte již s tapetováním zkušenosti.  Nemusíte na tapety nanášet žádné lepidlo. Samolepky na zeď, samolepicí plakáty, kruhy i samolepicí tapety můžete lepit i na nábytek.
Sundavání je jednoduché. Dekorace sudáte ze zdi snadno, bez špachtlí a nepořádku.

Vzorek materiálu zdarma

Teprve když držíte tuto fólii v ruce, pocítíte jak skvělý materiál to je. Napiště si o vzorek, který vám rádi zašleme poštou na naše náklady.
 

Samolepky Fugu EKO nejsou na jedno použití

Naše samolepky jsou přemístitelné, můžete je přelepovat z místa na místo. Když budete malovat nebo se stěhovat, samolepku nemusíte strhnout a vyhodit, jednoduše ji přelepíte jinam nebo si schováte podkladový papír a samolepku na něj nalepíte a zarolujeteA pokud už se vám samolepka nebude hodit, můžete ji předat dál nebo prodat. Darujte ji někomu dalšímu, kdo je rád využije.  Zvláště u dětských samolepek je tato možnost aktuální. Děti odrostou a samolepky půjdou o dům dál. Samolepky Fugu Eko nejsou určeny na hraní - neustálé přelepování dětmi. Lepidlo by se mohlo zanést prachem. Samolepky jsou určeny primárně na hladké povrchy.

Náš tip: Schovejte si podkladový papír, na kterém samolepku obdržíte. Snadno ji pak nalepíte zpět a uložíte pro další použití.
 

Co nejmenší odpad a žádná přenosová fólie

Při výrobě se snažíme produkovat co nejmenší odpad. Produkty jsou navrženy tak, aby zaplnily celou šíři materálu. Případná volná místa vyplňíme štítky k produktům a drobnými samolepkami pro naše zákazníky. Pracujeme s několika šířemi rolí a snažíme se vždy vše rozmístit tak, abychom vyplnily každé místečko. K motivům z řady Fugu EKO není potřeba přenosová fólie, což je taky poměrně důležitý aspekt zhlediska ekologie a spotřeby materiálu. 

A co tisk?

Zvolili jsme latexový tisk, který je šetrný k přírodě. Latexový tisk používá speciální latexové inkousty, které neobsahují prchavá rozpouštědla ani žádné jiné nebezpečné látky znečišťující ovzduší. Tento ekologický tisk nezatěžuje atmosféru ani vzduch v interiérech. Latexový tisk splňuje ty nejpřísnější ekologické normy a je vhodný i do stravovacích provozů nebo potravinářství. Spojením technologie latexového tisku a vhodného materiálu, vznikne produkt šetrný k životnímu prostředí.

Zabalit do papíru prosím!

Samolepku, tapetu či plakát vám zabalíme do papíru a kartonového tubusu. Po vybalení obalový materiál můžete využít jinak nebo dát do recyklačního kontejneru na papír k recyklaci. Snažíme se nebalit do plastů a jejich spotřebu omezovat na co nejnižší možnou úroveň.

Kartonové pomůcky pro lepení


Každý samolepicí tisk je třeba na zeď pořádně přitlačit. K tomu slouží stěrky pro lepení. Obvykle jsou na trhu plastové. My jsme si nechali udělat kartonové stěrky. Jsou výborné pro lepení plakátů, tapet a dalších samolepicích tisků. 

Interiérové samolepky a samolepicí tapety Fugu EKO lze zakoupit ve FUGU ESHOPU.
 
Všechny články