Revoluční materiál Phototex

Jako první v České republice jsme začali používat revoluční ekologický materiál Phototex. V čem je Phototex tak unikátní a co to vlastně je?

Co je to Phototex?

Phototex je revoluční, samolepicí, tkaná fólie z polyesterových vláken, opatřená navíc zcela unikátním, patentovaným lepidlem, díky kterému lze fólii opakovaně přelepovat. Samotný materiál je zařazen v ekologické třídě 5 (textil), v kombinaci s ekologickým latexovým tiskem je tedy velice vhodná do interiéru a to i do interiéru dětského pokoje.

Unikátní vlastnosti, univerzální použití

  • Ekologický výrobek, vhodný do interiéru - nesmršťuje se, nezapáchá a neuvolňuje škodlivé výpary
  • Sametově jemná struktura materiálu, na zdi působí velice příjemným dojmem
  • Lze lepit na veškeré hladké neporézní povrchy
  • Lze sejmout bez poškození povrchu i samolepky. Nezanechává stopy lepidla
  • Samotné lepení větších formátů z Phototexu je nesrovnatelně jednodušší, než u konvenčních fólií
  • Phototex lze použít opakovaně i po několika letech
  • Má atest nehořlavosti A

Oblíbenost u firem

Mezi podniky a firmami, pro které děláme návrhy a realizace interiérového grafického designu na míru, je Phototex velmi oblíben. Zejména pro jeho snadné lepení a velmi snadné odstranění a možnost phototex přestěhovat.
Prohlédněte si naše realizace polepů a samolepek na míru.

Samolepky na stěnu z Phototexu nejsou na jedno použití

Samolepky, přemístitelné plakáty a samolepicí tapety z Phototexu můžete lepit nejen na stěnu, ale i na nábytek, sklo a na veškeré hladné povrchy v interiéru. 

Samolepicí dekorace z Phototexu  jsou přemístitelné, můžete je přelepovat z místa na místo. 
Přemístitelné polepy podklad nepoškodí ani se při odlepení nezničí samotná samolepka. Materiál nezanechává stopy lepidla.

Stěhování, malování - žádný problém

Když budete malovat nebo se stěhovat, interiérovou samolepku nemusíte strhnout a vyhodit, jednoduše ji přelepíte jinam nebo si schováte podkladový papír a samolepku na něj nalepíte a zarolujete Samolepky a polepy z Phototexu nezanechávají stopy lepidla.

Darujte samolepku na zeď

Pokud už se vám samolepka nebude hodit, můžete ji předat dál nebo prodat. Darujte ji někomu dalšímu, kdo je rád využije.  Zvláště u dětských samolepek je tato možnost aktuální. Děti odrostou a samolepky půjdou o dům dál.

Náš tip: Schovejte si podkladový papír, na kterém samolepku obdržíte. Snadno ji pak nalepíte zpět a uložíte pro další použití.

Pozor: Každou zeď je lepší před aplikací Phototexové samolepky otřít čistou utěrkou, aby se Vám na lepidlo nenanášely nečistoty a prach.


Pro skělý výsledek a radost ze samolepek z Phototexu shlédněte naše video.

Co nejmenší odpad a žádná přenosová fólie

Při výrobě se snažíme produkovat co nejmenší odpad. Produkty jsou navrženy tak, aby zaplnily celou šíři materálu. Případná volná místa vyplňíme štítky k produktům a drobnými samolepkami pro naše zákazníky. Pracujeme s několika šířemi rolí a snažíme se vždy vše rozmístit tak, abychom vyplnily každé místečko. K motivům z phototexu není potřeba přenosová fólie, což je taky poměrně důležitý aspekt zhlediska ekologie a spotřeby materiálu. 

Spojení latexového tisku a Phototexu

Na phototex jsme zvolili latexový tisk, který je šetrný k přírodě. Latexový tisk používá speciální latexové inkousty, které neobsahují prchavá rozpouštědla ani žádné jiné nebezpečné látky znečišťující ovzduší. Tento ekologický tisk nezatěžuje atmosféru ani vzduch v interiérech. Latexový tisk splňuje ty nejpřísnější ekologické normy a je vhodný i do stravovacích provozů nebo potravinářství. Spojením technologie latexového tisku a vhodného materiálu jako je Phototex, vznikne produkt šetrný k životnímu prostředí.
Phototex používáme již od roku 2017 při našich realizacích na míru, od té doby se nám velice osvědčil. Rozhodli jsme se proto vytvořit také ekologickou řadu našich interiérových samolepek do Fugu eshopu. Více informací o materiálu Phototex naleznete na stránce www.phototex.cz

Vzorek Phototexu zdarma

Teprve když držíte Phototex v ruce, pocítíte jak skvělý materiál to je. Napiště si o vzorek, který vám rádi zašleme poštou na naše náklady.
Všechny články