Latexový tisk ve Fugu

Přešli jsme z ekosolventního tisku na latexový tisk a jsme z něj nadšeni!

Proč latexový tisk?

Jedná se o moderní tiskovou technologii v oblasti velkoformátového tisku, která klade důraz na extra vysokou kvalitu tisku, ale také na ekologickou stránku provozu. Mezi průkopníky a lídry v oblasti latexového tisku patří společnost Hewlett-Packard a tuto značku jsme zvolili také my.  

Hlavní výhody latexového tisku

Inkousty jsou na vodní bázi a z toho plyne celá řada výhod:

Tisky nezapáchají

Na rozdíl od konvenčního solventního nebo ekosolventního tisku, kde se používají především agresivní chemické inkousty, které mají za úkol „zažrat se” do potištěného materiálu, latexový tisk je na vodní bázi a odolnost tisku ze zajišťuje tepelným zatvrzením tisku. Díky tomu latexové tisky nezapáchají chemickým inkoustem.

Odolnost

Opět, porovnáme-li solventní technologie a těmi latexovými, latexový tisk je díky tepelnému vytvrzení odolnější proti mechanickému poškození. 

Kvalita tisku

Vysokou kvalitu tisku jsme již zmiňovali, jedná se skutečně o to nejlepší, co lze v oblasti velkoformátového tisku docílit. Syté a zároveň přirozené barvy, ostrost v detailech a v neposlední řadě také barevná stálost, která vám zaručí stejné barvy stejného tisku i po časovém odstupu, to vše jsou pro nás velice důležité faktory.  

Ukázky latexového tiskuVšechny články